Bilet wstępu do muzeum Luwr w Paryżu

Nasza oferta

Cena zawiera:
  • bilet wstępu do Muzeum Luwr w Paryżu
 
Uwaga! Odbiór biletów tylko w Paryżu w muzeum perfum Fragonard od poniedziałku do soboty za okazaniem vouchera -  adres podajemy na voucherze.

Bilet wstępu do muzeum Luwr w Paryżu: F_LR

Bilety do Luwru są biletami otwartymi, ważne przez 6 miesięcy.

„Wielki Luwr”, jak określają przewodnicy, to największe muzeum na świecie, gromadzące dzieła sztuki z czasów od starożytności do połowy XX. Luwr jest jednocześnie główną atrakcją turystyczną Paryża. Każdego roku, poprzez hale muzeum w Paryżu przechodzi około 9 mln turystów. Eksponaty z Luwru są uważane za narodowy skarb Francji. Wspaniała budowla Luwru, z charakterystycznymi piramidami ze szkła, to dziś najczęściej odwiedzane muzeum świata. W trosce o komfort zwiedzania, prowadzimy sprzedaż biletów wstępu, co pozwala uniknąć kolejek do muzeum. Zakupiony bilet wstępu umożliwia wielogodzinną wędrówkę po gmachu Luwru. Otrzymujesz bilet wstępu i głównym wejściem, w szklanych piramidach, przedostajesz się do zabytkowego gmachu muzeum.
Paryski Luwr to 15 kilometrowy obszerny kompleks, w którego skład wchodzi 255 sal wystawowych. W tak ogromnej przestrzeni znajdują się tysiące eksponatów. We wspaniałym i bogatym wnętrzu muzeum znajdziesz arcydzieła takie jak: Mona Lisa, Wenus z Milo, Wesele w Kanie Galilejskiej,  Nike z Samotraki i wiele innych godnych uwagi eksponatów.
Bilet wstępu do muzeum Luwr w Paryżu umożliwia obejrzenie około 35,000 dzieł sztuki udostępnionych w Musée du Louvre.  Muzeum zawiera ponad 380,000.  Zbiory podzielono na osiem sekcji:
Dział Sztuki Bliskiego Wschodu
Dział Sztuki Starożytnego Egiptu
Dział Sztuki Starożytnej Grecji, Etrurii i Rzymu
Dział Sztuki Islamu
Dział Rzeźby
Dział Rzemiosła Artystycznego
Dział Malarstwa
Dział Rysunku i Grafiki

Obecnie w skład zespołu pałacowo – muzealnego wchodzą dwie główne części: Stary Luwr – z czterema skrzydłami i Nowy Luwr, otaczający galeriami i pałacami „Place du Carrousel”, sięgający aż do pawilonu Tuileries. W połowie XIX w. na Placu Zgody wystawiono dwa pawilony: I' Orangerie i Jen de Paume. Dzisiaj muzeum Luwr w Paryżu pełni funkcję kulturalne i jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie.
Muzeum Luwr możesz zwiedzać samodzielnie, jednak aby lepiej poznać historię muzeum i jego kolekcji proponujemy dodatkowo usługi polskojęzycznych przewodników, bądź wypożyczenie profesjonalnie opracowanych urządzeń audio guide w języku polskim.
 
Informacje:
Dla osób z Unii Europejskiej do 25 lat włącznie - wstęp gratis, pod warunkiem okazania dokumentu ze zdjęciem i odebrania w specjalnej kasie bezpłatnej wejściówki do muzeum. Bezpłatny bilet nie upoważnia do wchodzenia bez kolejki.
 
Godziny otwarcia: Muzeum Luwr otwarte jest każdego dnia od 9:00 do 18:00, oprócz wtorków; Nocny do 21:45 w środy i piątki. Muzeum nieczynne: 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia Dla dzieci i młodzieży do lat 25 z Unii Europejskiej wstęp bezpłatny,
w zamian za bilety wstępu do Luwru oferujemy bilety do kina Paris Story
 

 Luwr

strona oficjalna w języku angielskim
http://www.louvre.fr/en
Ciekawa podstrona w języku polskim na oficjalnej stronie Luwru zawiera dokładną mape Luwru i najważniejsze  praktyczne informacje : godziny i dni otwarcia Luwru.
 http://www.louvre.fr/sites/default/files/medias/medias_fichiers/fichiers/pdf/louvre-plan-informacja-polski.pdf

Luwr można zwiedzić również  z audio guidem muzeum Luwru w języku francuskim, angielskim lub rosyjskim.
http://www.louvre.fr/en/audio-guide

W języku polskim polecamy audio guide autorstwa biura podroży polsko - francuskiego
zobacz fragment

Oferta w tej cenie dostępna tylko przez internet

proponujemy również:

Luwr z przewodnikiem
Audio guide City Tour Paris: F_AG

 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015