Disneyland, gdzie to jest?


Disneyland, czyli Kraina marzeń dla dzieci, ale również dorosłych, bo przecież dziecko jest w każdym z nas. Kopciuszek, Śpiąca królewna, Myszka Miki, Piotruś Pan a nawet Indiana Jones czy Kapitan Sparrow to tylko kilka kultowych postaci stworzonych przez Disneya do tego jeszcze piękne suknie, niezapomniane przeżycia a nawet dreszczyk emocji i już wiemy, co czeka nas za bramą Parków Disneya.

W ciągu chwili przenosimy się do innego świata, świata niczym z bajki.

Dojazd

Decydując się na wycieczkę do Disneylandu mamy do dyspozycji klika możliwości dojazdu:

  1. Paryska komunikacja miejska dzięki bardzo szczegółowym oznaczeniom jest bardzo łatwym środkiem komunikacji. W drodze do Disneylandu posłuży nam szybka kolej miejska RER A (oznaczona kolorem czerwonym). Po opuszczeniu wagonu pociągu znajdujemy się zaledwie kilka minut od głównego wejścia do obu Parków. Koszt dojazdu, jeśli ruszamy z Paryża w jedną stronę dla jednej osoby wynosi 7,50 € (bilet na 5 stref). Bilety można kupić w kasie większych stacji, bądź w biletomatach dostępnych na wszystkich. Czas dojazdu do Parku zależy w większości od stacji, z której rozpoczynaliśmy swoją podróż (zazwyczaj wynosi on około 1 godziny).
  2. Źródło zdjęcia - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ligne_A,_sch%C3%A9ma_de_la_ligne.png

  3. Jeśli mamy do dyspozycji samochód dojazd również nie powinien sprawić nam żadnych problemów. Jadąc autostradą A4 należy kierować się na zjazd Val d’Europe, Parc Disneyland oznaczony numerem 14. Disneyland oddalony jest o 32 km od Paryża i jak wskazuje Google Maps przejazd powinien zając koło 40 minut jednak należy pamiętać o warunkach na francuskich drogach i w razie możliwości sprawdzać natężenie ruchu. Parkingi oddalone są o około jeden kilometr od głównego wejścia. Bezpłatnie z parkingu mogą korzystać jedynie goście hoteli Disney. Opłaty za parkowanie są zależne od środka transportu:
    • samochód 20 €
    • samochód kempingowy 35 €
    • pojazdy jednośladowe 15 €
  4. Dla osób nieprzebywających w Paryżu przydatny okaże się samolot. Jeśli chcesz w tani i komfortowy sposób dostać się do stolicy Francji a następnie do Parków Disneya koniecznie skorzystajcie z usług naszego biura. Oferujemy promocyjne tanie przeloty do Paryża, zapewniamy transport z lotniska a następnie transfery do wybranych przez Państwa miejsc w tym również do Disneylandu.

 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015