Gdzie jest Disneyland ?

Wydawać by się mogło, że tytułowe pytanie jest zupełnie niepotrzebne. Rzeczywiście nie da się ukryć, że akurat Disneyland jest miejscem bardzo popularnym i trudno znaleźć dziś osobę, która by o nim nie słyszała. Załóżmy jednak, że nie wiecie, gdzie jest Disneyland. Jeśli tak to nic nie szkodzi, bo za chwilę postaramy się wam dokładniej wyjaśnić, gdzie zlokalizowany jest Euro Disneyland, który nie bez powodu jest nazywany najpopularniejszym parkiem rozrywki na naszej planecie. Być może wielu z was może poczuć się zaskoczonych, ale w Paryżu Disneylandu nie ma. Gdzie zatem możemy go znaleźć?

Obrzeża stolicy Francji

Oczywiście takich parków na świecie jest kilka. Mimo wszystko najpopularniejszy jest właśnie ten park we Francji, a więc na nim chcemy się tu skupić. Otóż nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiadając na pytanie, gdzie jest Disneyland we Francji, wcale nie odpowiemy Paryż. Tak naprawdę jest on bowiem zlokalizowany w rejonie Marne La Vallée. Taką mylną lokalizację da się jednak wytłumaczyć, bo rejon ten jest zlokalizowany blisko stolicy Francji. Znajduje się on bowiem zaledwie 32 kilometry od Paryża. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Paryża nie ukrywają i jasno deklarują, że Disneyland należy właśnie do nich.

Dojazd

Jako że jest to bardzo popularne miejsce, nie może być też problemu z dojazdem do Disneylandu. Możliwości jest tu naprawdę sporo, choć większość odwiedzających ten park rozrywki wybiera kolejkę RER z Paryża. Disneyland położony jest bowiem jedynie około 40 minut drogi tym środkiem transportu. Poza tym niewiele kosztuje także i sam bilet na RER, bo to jedynie 7,5 euro w jedną stronę. Za 15 euro można więc dojechać na miejsce i wrócić. Czy to wiele? To pozostawiamy już ocenie Państwa.

Podróż samochodem

Transport publiczny jednak nie dla każdego przypada do gustu. Jeśli w związku z tym ktoś nie ma zamiaru podróżować kolejką, to wybrać może podróż samochodem. Na to Disneyland także jest doskonale przygotowany, a to dlatego, że w jego pobliżu znajduje się ogromny parking, gdzie można zaparkować swoje auto na czas pobytu w parku. Warto zauważyć, że nie jest to jednak parking strzeżony, choć do próby włamań czy kradzieży dochodzi tu stosunkowo rzadko. Poza tym z darmowego parkingu mogą korzystać tylko ci, którzy są gośćmi hotelu Euro Disneyland. Inni będą musieli uiścić opłatę w wysokości 15 euro za dzień w przypadku pojazdów klasycznych. Te z przyczepami kempingowymi zapłacą o 5 euro więcej.


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015