Paryż, Mont St Michel i Zamki Loary

Nasza oferta

Cena zawiera:
 • 3 noclegi w Paryżu i 1 nocleg w Dolinie Loary w hotelu 2*lub 3*
 • 4  kontynentalne śniadania, pokoje 2os. z łazienką, TV
 • praca miejscowego przewodnika
 • samochodową Panorama Paryża, audio przewodnik po polsku
 • bilety wstępu do Luwru , Wersalu
 • na rejs po Sekwanie
 • bilety wstępu zamku Chennonceau, Clos Luce
 • ogród zamku Chambord i opactwo św Michała
 • przewodnik na zwiedzanie Zamków Loary i Mont.St.Michel
 • bilety komunikacji miejskiej, podatki  hotelowe i parkingi
 • przejazd autokarem pod opieką polskiego pilota na trasie 
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP-TU AXA

 

 

Paryż, Mont St Michel i Zamki Loary, 7 dni Kod PZM
Paryż, Mont St.Michel i zamki Loary PZM 7 dni


Dzień 1
Wyjazd z Polski. Nocny przejazd.

Dzień 2
Do Paryża przyjedziemy około południa. Aby wprowadzić się w wyjątkowy klimat Paryża, proponujemy autokarowy objazd połączony z Panoramą miasta. Trasa panoramicznej wycieczki prowadzi drogą Napoleona od Łuku Triumfalnego, przez Pola Elizejskie do Placu Concorde. Przejeżdżamy obok Pałacu Sprawiedliwości, obok Conciergerie i gmachu paryskiej Opery Garnier. Podczas City Tour Paryż docieramy również do Pałacu Inwalidów, Placu Trocadero i wieży Eiffel. W trakcie samochodowej panoramy miasta robimy przystanki w pobliżu najważniejszych obiektów turystycznych. Zatrzymujemy się,  aby lepiej przyjrzeć się francuskim zabytkom i zrobić zdjęcia.  Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Paryża rozpoczniemy od dwóch wysp: La Cité i Św. Ludwika. Do najbardziej znanych obiektów na wyspie należą trzy średniowieczne budynki: Katedra Notre Dame, Święta Kaplica, słynne paryskie więzienie a także Pałac Sprawiedliwości.  Następnie zwiedzimy muzeum Luwr. Po południu zwiedzimy dzielnicę  Montmartre, którą niegdyś urozmaicało 30 wiatraków, a dziś nazywany jest przez Paryżan La Butte. Wejść tam trzeba ponad 130 m w górę, aby podziwiać bazylikę Sacré Coeur z 20-tonowym dzwonem Savoyarde. Zobaczymy kościół Św. Piotra i dojdziemy do Placu du Tertre, który jest dzisiaj rodzajem malarskiej giełdy na wolnym powietrzu. Sprzedaje się tu obrazy i szkice, a także powstające na zamówienie portrety i karykatury. Zaplanowaliśmy również na dziś rejs  po Sekwanie i spacer w okolicy Wieży Eiffla. Dla chętnych nocny spektakl w kabarecie Lido. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wczesny wyjazd nad Loarę. Zwiedzać będziemy Zamki w Dolinie Loary. Pałace te to prawdziwi świadkowie historii Francji. Jest ich ponad 200 wybudowanych na obu jej brzegach.   Wybraliśmy dla Państwa te najbardziej warte polecenia i te najpiękniejsze: Clos Luce, gdyż żył tu i pracował  Leonardo da Vinci. Chenonceau na rzece Cher, gdyż jego atmosferę tworzyły trzy kobiety: Diana de Poitiers, faworyta Henryka II, która doprowadziła do wzniesienia mostu, łączącego brzegi rzeki i ogrodu. Katarzyna Medycejska, jego żona, która na tym moście poleciła wznieść galerię. I wreszcie Ludwika Lotaryńska, żona Henryka III. Chambord, gdyż to największy z zamków w dolinie Loary i po utracie tronu polskiego, jego mieszkańcem był Stanisław Leszczyński, teść Ludwika XV, ojciec Marii Leszczyńskiej. Nocleg w Dolinie Loary.

Dzień 5
Śniadanie. Rano wyruszamy do Normandii, aby zwiedzić ósmy cud świata – Mont St Michel - miasto na granitowej skale jak ze średniowiecznego snu.  Podziwiać będziemy ten niezwykły obiekt architektury gotyckiej, ozdobiony wieżami, dzwonnicami,  baśniowymi postaciami chimer, diabłów i bestii.   Dodatkową atrakcją tego miejsca są przypływy i odpływy morza. Czasem czynią one wzgórze wyspą, zatapiając łączącą ją z lądem groblę.  Pospacerujemy główną i właściwie jedyną ulicą miasta, Grand Rue zabudowaną kamieniczkami pamiętającymi XV wiek. Chociaż miasto zajmuje niecałe 3 ha i liczy około 200 stałych mieszkańców. Nie zapomnimy oczywiście o serach, krepach i winiaku.  Późnym wieczorem wrócimy do Paryża. Nocleg. 

Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dziś udamy się do Wersalu, dawnej siedziby francuskich Ludwików, a także naszej polskiej królowej Marii Leszczyńskiej. Został wzniesiony na polecenie Ludwika XIII w małej wiosce na południowy zachód od Paryża.  Pałac w Wersalu to jedna z najznakomitszych budowli klasycyzmu barokowego, która była inspiracją dla architektów i artystów późniejszych lat. Wyjazd do Polski późnym popołudniem. Nocny przejazd.

Dzień 7
Powrót do kraju. Przekroczenie granicy rano.


 Dodatkowo płatne fakultatywne pakiety do zakupienia w Polsce w złotych lub u przewodnika w euro:
1. Dwie kolacje w restauracji self-service (danie główne, przystawka lub deser.
 Napoje nie są wliczone w cenę). Cena: 127 zł/os.
2. Spektakl z lampką szampana w kabarecie Lido (23h00). Spektakl trwa około 1h30min.   Cena: 477 zł/os – (w cenie transfer powrotny z kabaretu do hotelu).

 Uwaga:
W przypadku grup mniejszych niż 30 osób transport może odbywać się komfortowym autokarem  linii rejsowej Sindbad z pilotem na trasie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, co do dnia i godziny, ale gwarantujemy zrealizowanie wszystkich świadczeń zawartych w cenie. Zakwaterowanie w hotelach z sieci np. Ibis, Kyriad, Premiere Classe,  Appart City na bliskich przedmieściach Paryża. Program realizowany jest samochodem lub miejscową komunikacją (metro, RER).

 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015