Jak dojechać z lotniska Beauvais do Paryża?

Paryż to zdecydowanie najpopularniejsze miasto Francji, a i jedno z najpopularniejszych na świecie. Nie bez powodu jest ono często nazywane stolicą zakochanych, ale coś dla siebie znajda tu także dzieci, jak i ludzie starsi. Innymi słowy, Paryż coś do zaoferowania ma każdemu niezależnie od jego wieku. Oczywiście żadnego problemu nie będzie też z tym, aby dostać się do stolicy Francji. Najczęstszą formą transportu jest tu rzecz jasna samolot.

Jeśli mówimy o podróżach lotniczych, nie można przejść obojętnie też wobec lotnisk w Paryżu. Zdecydowanie najpopularniejszym jest tu lotnisko Charlesa de Gaulle'a. Wyróżnić trzeba też port lotniczy Orly. Co poza tym? Wielu turystów patrząc na tanie linie lotnicze, wybiera lotniska oddalone od Paryża o kilkadziesiąt kilometrów. Doskonałym przykładem takiego portu lotniczego jestlotnisko Beauvais. Zlokalizowane jest ono około 80 kilometrów na północ od Paryża i jest najmniejszym lotniskiem w jego okolicy. Jak zatem dojechać z Paryża do Beauvais i odwrotnie.

Infrastruktura

Trudno oczekiwać, aby lotnisko Beauvais nam czymś zaimponowało, ale przecież nie o to tutaj chodzi. Sęk w tym, aby dostać się do Paryża za niewielką cenę, a to jest rozwiązanie, które te warunki spełnia.

Samo lotnisko Beauvais rocznie obsługuje około 2 milionów pasażerów. Otwarte jest od 06:30 do 23:30, a na jego terenie znajdziemy dwa terminale, a także kilka restauracji, sklepów czy barów. Poza tym w pobliżu lotniska znajdują się dwa parkingi, które pomieszczą nawet 1600 samochodów.

Dla wielu minusem może wydawać się fakt, że lotnisko Beauvais obsługuje tylko cztery linie, a więc Blue Air, Blue Islands, Ryanair i Wizz Air. Powodów do narzekań jednak nie ma. Polacy dolecą tu bez problemów z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania czy Wrocławia.

Transport do Francji

Lądując na lotnisku Beauvais pomyśleć trzeba jak dostać się do stolicy Francji. Jest to zadanie trudne, bo na linii Paryż - Beauvais transport zapewnia polski przewoźnik przy wykorzystaniu busa. Co najważniejsze bilet jest naprawdę tani, bo do Paryża dojechać możemy za około 13 euro, a sama podróż trwa około godziny, choć może się przedłużyć, jeśli pojazd utknie w korkach czy powstaną inne utrudnienia ruchu.

Lądowanie kilkadziesiąt kilometrów od Paryża wcale nie musi więc być jakimś utrudnieniem, a jedynie dobrym sposobem na to, aby na podróży zaoszczędzić kilkadziesiąt euro i spożytkować je na coś innego.


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015