Ważne informacje dla turysty

INFORMACJE NIEZBĘDNE DLA TURYSTY – KONIECZNIE PRZECZYTAJ poniższy tekst stanowi uzupełnienie WARUNKóW UCZESTNICTWA w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży LEKIER Sp. z o.o.

Dotyczy wyjazdów w 2016 r.

Autokar

Lekier Sp. z o.o. korzysta z autokarów wyspecjalizowanych firm przewozowych. Każdy autokar wyposażony jest w klimatyzację, video, barek, WC. Każdy autokar wyjeżdzający na wycieczkę naszego biura jest opisany – za przednią szybą znajduje się tablica informacyjna, najczęściej z logo Lekier Sp. z o. o. Nie ma więc problemu z odnalezieniem właściwego środka transportu. Miejsca w autokarze przyznawane są zawsze według kolejności zgłoszeń. Oznaczone są na liście u pilota. Przykład-2L-drugi rząd za kierowcą. 2P-drugi rząd za pilotem, itp. Klient ma prawo zgłosić swoje preferencje w tym względzie, ale biuro nie ma obowiązku dostosować się do życzenia Klienta. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za samowolną zamianę miejsc przez współpasażerów. Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać do pilota. W autokarach linii Sindbad turyści zajmują miejsca wskazane przez obsługę. Nie obowiązuje wtedy zasada oznaczania miejsc wg kolejności zgłoszeń. Każdemu klientowi przysługuje jedno miejsce w autokarze. Wolne miejsca zająć można wyłącznie za pozwoleniem pilota, gdyż pozostają one do dyspozycji biura i biuro rozporządza nimi według swoich potrzeb. Samowolne zajęcie tych miejsc jest niedopuszczalne i skutkuje koniecznością powrotu na swoje przydzielone miejsce. Klient nie rości żadnych praw do wolnych miejsc i zobowiązany jest dostosować się do decyzji pilota aż do konsekwencji opuszczenia autokaru. W takim przypadku biuro Lekier nie zwraca poniesionych kosztów. Warunkiem przejazdu jest posiadanie ważnego biletu (w przypadku przejazdu liniami Sindbad) oraz potwierdzonej i opłaconej rezerwacji. Przypominamy, że:

1/ pasażerowie autokaru za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa mogą zostać ukarani przez policję mandatem

2/ podczas dłuższych przerw w pracy kierowców autokar jest zamknięty

Transfery krajowe

Trasy krajowe wykonywane są mikrobusami lub autokarami innymi niż docelowe. W niektórych przypadkach transport przez Polskę do Paryża odbywa się autokarami linii Sindbad. Tym samym należy liczyć się z przesiadką w jednym z miast, gdzie zjeżdża się kilka różnych autokarów i oczekiwaniem na współpasażerów. W przypadku „zwózek” autokarami Sindbada przesiadka na docelowy autokar odbywa się z reguły w Słubicach. Informacje o odebraniu turystów z danego miasta podajemy po ostatecznym zamknięciu list, co może nastąpić na 2 dni przed wyjazdem. Klientowi nie przysługuje wówczas prawo do bez kosztowej rezygnacji z wycieczki, gdyż zasady transferów znane są mu przed podpisaniem umowy. Standard pojazdów transferowych odbiegać może od przeznaczonych na trasę wycieczki. Klient zobowiązany jest do zapoznania się z zasadami wykonywania transferów przed podpisaniem umowy, która jest równoczesną akceptacją warunków uczestnictwa i informacji niezbędnych dla Turysty. Zwracamy uwagę, że toalety autokarowe ze względu na niewielką, pojemność, służą wyłącznie w przypadkach awaryjnych i bardzo prosimy, aby nie korzystać z nich bez nagłej potrzeby. Co kilka godzin autokar zatrzymuje się w miejscach, gdzie skorzystać można z płatnych toalet. Prosimy, aby w czasie jazdy nie poruszać się po autokarze. W przypadku gwałtownego hamowania może dojść do wypadku. Podobnie należy zwracać szczególną uwagę przy wysiadaniu z autokaru, zwłaszcza, jeżeli z jakichś względów autokar zatrzymuje się na jezdni. W żadnym wypadku nie należy wysiadać na autostradach czy w tunelach.

Transfery miejscowe w Paryżu

Transfery paryskie z reguły wykonywane są minibusami, autokarami, ale także turyści poruszają się po podczas zwiedzania miejscowymi środkami lokomocji, takimi jak autokary lotniskowe, metro, kolejki podmiejskie RER lub SNCF. Zastrzegamy sobie prawo do wykonywania miejscowych transferów np. lotniskohotel - lotnisko; hotel - Disneyland - hotel; hotel - zwiedzanie miasta-hotel; itp. środkami miejscowej komunikacji (metro, RER, SNCF).

Klimatyzacja

Klimatyzacja w autokarze może być typową klimatyzacją lub turbo nawiewem. Oba warianty są dopuszczalne Mimo tego w miesiącach najwyższych upałów schłodzenie autokaru może być dla niektórych osób niewystarczające. Nie oznacza to wadliwej pracy klimatyzacji czy jej braku. W trakcie zwiedzania miasta, wolnej jazdy w korkach, wielokrotnego wsiadania i wysiadania osób, w pełnym słońcu, standardowa klimatyzacja autokarowa nie jest w stanie utrzymać temperatury w okolicach 23 stopni. Nie jest to spowodowane awarią czy też wyłączeniem klimatyzacji a po prostu nie wystarczającą wydolnością techniczną klimatyzacji w ekstremalnych warunkach pogodowych i eksploatacyjnych. W niektórych hotelach klimatyzacja włączana jest centralnie (często z indywidualną regulacją) lub w pokojach znajdują się oddzielne agregaty i chłodzą tylko dane pomieszczenie. Należy pamiętać, że klimatyzacja jest włączana okresowo (tylko w miesiącach najwyższych upałów), a w ciągu dnia może działać tylko w wyznaczonych przez obsługę godzinach.

Godziny i miejsca zbiórek

Prosimy o potwierdzenie godzin wyjazdu na dzień przed wyjazdem oraz o bezwzględne przestrzeganie podanych w katalogu godzin i miejsc zbiórek (dla imprez autokarowych 20 minut przed wyjazdem, dla imprez lotniczych samodzielna odprawa na minimum 2 godz. przed wylotem). Jest to konieczne ze względu na planową i terminową realizację programu. Organizator nie ma obowiązku czekania na spóźnionych uczestników. Jeśli uczestnik nie zgłosi się punktualnie na miejsce zbiórki, prawdopodobnie nie zostanie zabrany na imprezę i nie będą dokonywane zwroty z tytułu niewykorzystania zakupionych świadczeń. Nie ma również możliwości samowolnej zmiany miejsca wsiadania/wylotu na inny niż zawarty w umowie z Klientem przystanek lub lotnisko, nawet jeśli z programu lub rozkładu wynika, że autobus jedzie przez kolejne przystanki. Każdą taką zmianę należy uzgodnić z Organizatorem pod rygorem odmowy realizacji świadczeń i zwrotu wpłat.

Bagaż

KLIENT ma prawo wziąć ze sobą bagaż zgodnie z obowiązującymi przepisami linii lotniczej, w której został wykupiony bilet. Klient jest zobowiązany do dokonania wszelkich opłat za posiadany bagaż zgodnie z ofertą biura Lekier Sp. z o.o. Przewoźnik może zabrać nadbagaż tylko i wyłącznie w przypadku wolnej pojemności bagażowej. W przypadku imprez autokarowych dopuszcza się jedną walizkę lub torbę (max 20 kg) i niewielkiego, mieszczącego się pod siedzeniem bagażu podręcznego. W autobusie nie ma możliwości dopłat za nadbagaż, w takim wypadku obsługa odmówi zabrania dodatkowego bagażu. W przypadku wyjazdu autokarem liniowym Sindbad nadbagaż można zabrać zgodnie z warunkami przewoźnika.

Przeloty

Biuro korzysta z różnych linii lotniczych. Z reguły są to linie Air France, LOT a także Wizz Air, Ryanair. Odprawa on-line dokonywana jest przez pracownika ORGANIZATORA po otrzymaniu informacji od KLIENTA na temat dokumentów z którymi będzie podróżował (paszport lub dowód osobisty, numer i seria, data ważności). Na lotnisku należy stawić się na minimum 2 godziny przed odlotem. W Paryżu na lotnisku oczekiwać będzie przedstawiciel biura z tabliczką LFT lub LEKIER. Należy skontaktować się z nim SMS podając numer bramki, pod którą się oczekuje. Ułatwi to kontakt i usprawni transfer. W zależności od programu kierowca odwozi Turystów do hotelu, dołącza do grupy autokarowej lub realizuje część programu w drodze do hotelu. Spotkanie z pilotem-przewodnikiem na lotnisku w Paryżu lub częściej następnego dnia w hotelu. W dzień wylotu z Paryża spotkanie z przedstawicielem biura w recepcji hotelu z reguły na 3 godziny przed wylotem.

Realizacja programu w imprezie lotniczej

Na około 2 dni przed wylotem Turyści otrzymują komplet dokumentów podróży wraz z kartami pokładowymi na przelot, jeśli biuro uczestniczy w zakupie biletu (dokumenty przesyłane są e-mailem). Otrzymane dokumenty zawierać będą: - voucher informacyjny, zawierający nazwisko pilota, nazwisko kierowcy, zakupione świadczenia oraz dni i godziny rezerwowanych świadczeń, - voucher hotelowy z dokładną nazwą hotelu, gdyż w ofercie podana jest tylko jego kategoria i przykładowa sieć, jak również w przypadku zakupienia dodatkowych świadczeń np. voucher do restauracji lub do paryskiego kabaretu, - certyfikat ubezpieczenia.

W sezonie grupy samolotowe dołączane są z reguły na realizację programu do grupy autokarowej. Poza sezonem realizacja programu przebiega zgodnie z podanym programem. Czas poza określoną godzinowo pracą pilota-przewodnika Klient aranżuje sam i wszelkie związane z tym wydatki opłaca z własnych środków. Na opóźnienia wylotów i zmiany godzin lotów rejsowych Biuro nie ma wpływu. Sytuacje tego rodzaju mają miejsce szczególnie w okresach wzmożonego ruchu turystycznego i z reguły wynikają z warunków atmosferycznych lub innych zakłóceń, na które Biuro nie ma wpływu (strajki Obsługi, awarie techniczne, lokalne przepisy dotyczące startów/lądowań samolotów, obostrzenia przepisów bezpieczeństwa itp.). Prosimy o wyrozumiałość – nasi pracownicy lub lokalni przedstawiciele zawsze będą się starali Państwu pomóc. Pomoc pasażerom i zasady odszkodowań znajdują się w polskiej ustawie o Prawie Lotniczym i w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261/2004 z dnia 11 lutego 2004 (o zasadach odszkodowań i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład lub odwołania lub dużego opóźnienia lotów). Zgodnie z tymi regulacjami pasażer (posiadający imiennie wystawiony bilet) ma prawo złożyć reklamację do przedstawicielstwa właściwej linii lotniczej a w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania może złożyć skargę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ul. Żelazna 59, 00-848 Warszawa). Utratę lub zniszczenie bagażu należy kierować bezpośrednio do linii lotniczych. Po zauważeniu szkody należy wypełnić odpowiedni druk i złożyć go niezwłocznie w okienku reklamacji na lotnisku dla właściwych linii lotniczych przed opuszczeniem lotniska.

Dodatkowe usługi

Koszty związane z korzystaniem z dodatkowych usług np. (kodowane programy w hotelu, korzystanie z telefonu, napoje z lodówki pokojowej, dodatkowe napoje w restauracjach itp.) ponosi Klient, bezpośrednio po skorzystaniu z nich. Nie uiszczona należność przez Klienta dochodzona będzie prawnie. Niektóre hotele, a w szczególności hotele kategorii 3*, 4* i 5* pobierają w dniu zameldowania depozyt (w gotówce lub z karty kredytowej) na poczet ewentualnych usług dodatkowych (mini bar, garaż i inne). Depozyt jest zwracany w przypadku, gdy klient nie skorzystał z dodatkowych usług.

Tour guide system i Audioguide

Tour guide jest to bezprzewodowy, elektroniczny system oprowadzania grup stosowany podczas niektórych naszych wycieczek. Na czas zwiedzania otrzymają Pastwo niewielki indywidualny odbiornik. Pilot/przewodnik korzysta z nadajnika mikrofonu, docierając z przekazem informacji do każdego z Uczestników imprezy. System wykorzystywany jest podczas spacerów miejskich, zwiedzania wnętrz obiektów (zamki, pałace, kościoły, obiekty muzealne). W celu zagwarantowania właściwego funkcjonowania systemu przez całą imprezę, odbiornik należy każdorazowo wyłączyć po zakończeniu zwiedzania.

Audioguide po polsku do Luwru, bazyliki Sacre Coeur, katedry Notre Dame oraz do parku Francja w Miniaturze – tylko u nas. Przygotowaliśmy dla Państwa teksty po polsku do najczęściej odwiedzanych obiektów paryskich. Nagrane przez polskich aktorów i wzbogacone muzyką sprawiają, że zwiedzanie jest bardziej satysfakcjonujące. Odbierając do użytku urządzenie audioguide lub tourguide klient przyjmuje do wiadomości, że zniszczenie lub zagubienie urządzenia skutkuje koniecznością zapłaty 50 euro.

Wyżywienie

Śniadanie kontynentalne podawane jest w większości hoteli francuskich, w których kwaterowani są klienci biura Lekier na papierowych serwetkach i składa się przeważnie z pieczywa, porcji dżemu i masła; jednej filiżanki kawy lub soku. We wszystkich hotelach istnieje bezwzględny zakaz wynoszenia potraw poza teren restauracji.

Obiadokolacja 2 daniowa w restauracji self-service składa się z dania głównego i przystawki lub deseru. Napoje i kawa nie są wliczone do ceny. W trakcie imprezy pilot zawsze przeznacza czas wolny na posiłek. Obiadokolacje mogą być organizowane na mieście lub w parkach rozrywki. W parku Asterix ciepły posiłek zjeść można wyłącznie w godzinach 12:00-14:00.

Doba hotelowa i taxy hotelowe

Doba hotelowa trwa od godziny 16 w dniu zakwaterowania do godziny 10:00 rano w dniu wykwaterowania, chyba że umowa stanowi inaczej. Bagaże do momentu opuszczenia hotelu można złożyć w specjalnie do tego celu wyznaczonym pomieszczeniu. W niektórych hotelach, zwłaszcza w przypadku rezerwacji indywidualnych na miejscu w recepcji pobierana jest opłata za podatek lokalny i zależy ona od standardu hotelu jak i jego lokalizacji.

Wybór pokoju w hotelu

Organizator umożliwia Klientowi wybór pokoju w hotelu typu: double – jedno duże łóżko, twin – dwa łóżka rozdzielne, triple – 2 osobowy z nadstawką lub dostawką na życzenie klienta, single - jednoosobowy wyłącznie za dopłatą w ramach ich dostępności w hotelu zakwaterowania grupy. Dostawka to z reguły rozkładane łóżko lub mniejsze łóżko. Nadstawka to łóżko zamocowane nad podwójnym łóżkiem. Wstawienie na życzenie Klienta dodatkowego, składanego łóżka do pokoju 2 osobowego znacznie zmniejsza wolną przestrzeń w pokoju. Warunkiem otrzymania typowego pokoju 3 osobowego jest ich dostępność w danym hotelu. W przypadku braku możliwości wstawienia tzw. dostawki lub nadstawki, hotelarz może zaproponować pokój 2 osobowy i 1 osobowy. Zdarza się również, iż zamówiony pokój 3-osobowy jest w rzeczywistości pokojem 2 osobowym z dostawką lub nadstawką. Dotyczy to z reguły hoteli o standardzie ** i ***.

Impreza z dojazdem własnym

W przypadku imprez z dojazdem własnym należy stosować się do podanych w umowie godzin przyjazdu do hotelu. Jeśli przyjazd będzie opóźniony powyżej godziny 18:00, należy bezwzględnie powiadomić telefonicznie recepcję hotelu, aby miejsce Państwa nie zostało sprzedane. Uwaga! Przy ofertach z dojazdem własnym należy pamiętać by w hotelu nie było zakwaterowanych więcej osób niż określa to voucher. Ilość faktyczna niezgodna z voucherem pociągnie za sobą konieczność dopłaty za nadliczbowe osoby lub odmowę zakwaterowania bez zwrotu kosztów. Rodziny lub grupki 3 osobowe kwaterowane są na życzenie w pokojach typu triple (jedno duże łóżko + dostawka lub nadstawka) bez zniżek z tego tytułu.

Turyści podróżujący bez pary

Turystów podróżujących bez pary kwaterujemy w zależności od możliwości w pok. 2 lub 2 osobowych z dostawką. Pokój jednoosobowy na życzenie Klienta możliwy jest wyłącznie za dodatkową opłatą. Osoba podróżująca bez pary chcąc uniknąć obowiązkowej dopłaty do pokoju 1 os. może starać się za zgodą Organizatora o dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 os. Uwaga! W niektórych hotelach możliwe są tylko pokoje 2 os. z nadstawką lub dostawką. Organizator z przyczyn od niego niezależnych takiego rozwiązania nie jest w stanie Klientowi zagwarantować w momencie podpisywania umowy, ani potem, jeśli nie zgłosi się druga samotna osoba. W takiej sytuacji Klient zobowiązany jest w momencie podpisywania umowy do uiszczenia obowiązkowej dopłaty do pokoju jednoosobowego w wysokości określonej przy wybranej imprezie.

Ograniczenia wieku

Wycieczki z naszej oferty charakteryzują się intensywnym programem. Wymagają czasem kilkugodzinnych przejazdów lub pieszych spacerów. Z tej przyczyny zdecydowaliśmy się na udział w nich dzieci od ukończonego 5-ego roku życia. Dla turystów z młodszymi dziećmi przygotowaliśmy oferty indywidualne, gdzie nie obowiązuje ograniczenie wiekowe.

Osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne wybierające się w podróż są zobowiązane poinformować Biuro, o stopniu niepełnosprawności. Biuro jest zobowiązane do przekazania takich informacji obsłudze lotnisk, które zapewniają specjalne środki opieki osobom podróżującym na wózku inwalidzkim lub poruszającym się o kulach.

Cenne rzeczy

Kosztowności, pieniądze, sprzęt fotograficzny, aparat komórkowy itp., Klient zabiera na wycieczkę na własną odpowiedzialność. Większość hoteli nie dysponuje sejfem, aby złożyć w nim cenne rzeczy. Przedmioty te nie są objęte ubezpieczeniem i nie można dochodzić za ich utratę zwrotu kosztów.

Dokumenty podróżne

W przypadku rezerwacji hoteli i imprez oraz świadczeń na specjalne zamówienie indywidualne i grupowe, Klient otrzymuje dokumenty podróżne po wniesieniu całkowitej zapłaty za imprezę, nie później jednak niż na 2 dni przed jej rozpoczęciem. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 14 dni przed jej rozpoczęciem, Organizator zastrzega sobie prawo dostarczenia dokumentów podróżnych w terminie późniejszym. Dokumenty podróżne Klient może odebrać osobiście w biurze organizatora lub u Agenta, u którego podpisał umowę, może otrzymać je pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Sposób odbioru dokumentów Klient ustala z Organizatorem lub Agentem.

Ceny imprez

Ceny podane są w złotych i dotyczą 1 osoby, chyba, że zapis wskazuje inaczej. Mogą być zróżnicowane w zależności od terminu, ilości, daty wpłaty kupującego, promocji sezonowych i okazjonalnych, kursu walut.

Zakup biletów wstępu

Polecamy zakup wycieczek, które bilety wstępów mają wliczone w cenę. Jest to bardzo wygodne w przypadku, kiedy Klient chce zobaczyć proponowane w programie obiekty. Nie martwi się wtedy koniecznością zakupu biletów wstępu, a kieszonkowe może przeznaczyć na pamiątki. W Paryżu można zakupić bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie, pojedynczo, w euro za pośrednictwem pilota grupy, zgodnie z cennikiem Lekier France Tours. Zwracamy uwagę iż granica wieku dzieci jest zróżnicowana w zależności od zakupionej atrakcji. W niektórych przypadkach dziecko 10 letnie traktowane jest jako osoba dorosła. Lekier Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za ceny proponowanych świadczeń. Niektóre francuskie muzea państwowe oferują darmowe bilety dla obywateli Unii Europejskiej do lat 25, za okazaniem dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Warunkiem bezpłatnego wejścia w takim przypadku jest pobranie bezpłatnej wejściówki i oczekiwanie w kolejce po jej odbiór. Bez kolejki do tych muzeów wchodzą wyłącznie osoby z biletami wstępu w ręku.

Program imprezy

Kolejność zwiedzania może ulec zmianom, co do dnia i godziny, ale gwarantujemy zrealizowanie wszystkich świadczeń zawartych w cenie. W programach podajemy ilość dni od wyjazdu lub wylotu z Polski do przyjazdu lub przylotu do Polski. Oznacza to, że podróż wliczona jest w czas trwania imprezy. Na podróż z reguły przeznaczony jest pierwszy i ostatni dzień wycieczki, a rozkłady wyjazdów autokarowych opisane są w katalogu i na stronie internetowej 

Pilot-przewodnik

Pilot opiekuje się turystami tylko w zakresie niezbędnym do realizacji wycieczki, nie zawsze towarzyszy grupie. Nie oprowadza po muzeach, nie towarzyszy turystom w parkach rozrywki typu: np. Disneyland, Asterix, Thoiry, Aquaboulevard, Francja w Miniaturze itp. oraz w większości pałaców, muzeów, zamków np. muzeum Grevin, katedrach, kościołach. Obsługa przewodnika licencjonowanego w muzeach jest usługą dodatkowo płatną. W naszych imprezach nie występuje. Polecamy audioguidy w języku polskim do wypożyczenia za pośrednictwem pilota.

Wycieczki fakultatywne

Są to dodatkowo płatne wycieczki dla uczestników imprez zorganizowanych, nie są objęte ceną podstawową. Są płatne na miejscu. Cena uzależniona jest od ilości chętnych. Organizowane są od minimum 6-20 osób w zależności od typu wycieczki. Dotyczy to biletów wstępu do niektórych obiektów, wyjazdów poza miasto lub wstępów do parków rozrywki i kabaretów. Większość opłat związanych z wyjazdem dokonuje się w biurze w Polsce uiszczając cenę za wycieczkę. Jednak część kosztów turysta pokrywa na miejscu sam w kasach obiektów turystycznych lub za pośrednictwem pilotów wg cennika Lekier France Tours. Są to najczęściej (chyba, że oferta precyzuje inaczej): imprezy fakultatywne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Tego rodzaju dopłaty wyszczególnione są najczęściej w ofercie pod tytułem: Cena podstawowa nie obejmuje. Zwracamy uwagę, że brak zakupu biletów wstępu spowoduje niemożliwość wstępu do danego obiektu lub skorzystania z danego świadczenia czy wyjazdu fakultatywnego a tym samym brak możliwości realizacji programu.

Osoby spóźniające się

Grupa nie czeka na spóźnialskich, gdyż ich zachowanie jest sprzeczne z zasadami obowiązującymi w grupie. Osoby spóźniające się na zbiórki w czasie zwiedzania i na trasie wycieczki nie zostają zabierane po upływie 10 minut od wyznaczonego czasu zbiórki. Konieczność oczekiwania na spóźnionych, dezorganizuje pracę pilota i zubaża program. Spóźnieni do hotelu lub do grupy dołączają na własny koszt. Nie roszczą z tego tytułu pretensji do pilota i do Organizatora. W razie rażącego lub uporczywego naruszenia przez Klienta ustalonego porządku imprezy w istotny sposób zagrażającego przeprowadzeniu imprezy w sposób odpowiadający Warunkom Uczestnictwa lub Umowie z Klientami, Organizator może, bez ponoszenia przez siebie konsekwencji finansowej z tego tytułu rozwiązać Umowę w trybie natychmiastowym. Wszelkie koszty dalszego pobytu za granicą i powrotu do kraju w takim przypadku ponosi Klient.

Obowiązki Klienta

W trakcie trwania imprezy Klient jest zobowiązany podporządkować się wszelkim wskazówkom i zaleceniom porządkowym Pracowników Organizatora, niezbędnym do przeprowadzenia imprezy zgodnie z Warunkami Uczestnictwa lub Umową z Klientem. W szczególności Klient jest zobowiązany do przestrzegania obowiązującego w autokarze zakazu palenia wyrobów tytoniowych i spożywania alkoholu.

Realizacja programu z parkami rozrywki

W wycieczkach z parkami rozrywki, pobyt w parku Asterix trwa do godziny 18, a w parku Disneyland do godziny 21:00 w sezonie i do 19:00 poza sezonem. Czas pobytu w pozostałych parkach rozrywki ( Thoiry, Francja w Miniaturze) określa pilot - przewodnik w zależności od parku i sytuacji na miejscu; jest to pobyt ok. 4 godzinny . W parku Asterix i Thoiry ciepły posiłek zjeść można wyłącznie w godzinach 12:00-14:00.

Gwarancja zwrotu kosztów rezygnacji

Decydując się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia „Kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych” Klient uzyskuje gwarancję zwrotu kosztów rezygnacji, jeżeli rezygnacja z imprezy turystycznej wynika z przyczyn losowych niezależnych od Uczestnika. Koszt gwarancji wynosi 3% ceny wykupionej imprezy. W takim przypadku zwracane są koszty poniesione w związku z rezygnacją z następujących powodów: nieszczęśliwy wypadek, nagła poważna choroba, śmierć Uczestnika, osoby towarzyszącej w wyjeździe albo członka najbliższej rodziny, poważna szkoda w mieniu Uczestnika powstała w wyniku działania ognia, katastrof żywiołowych lub przestępstwa. Każdy taki przypadek winien być odpowiednio udokumentowany (raport z policji, zaświadczenie od niezależnego lekarza) a Ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo do zweryfikowania dokumentów oraz do powołania niezależnych od Klienta biegłych specjalistów. Gwarancję zwrotu kosztów rezygnacji należy wykupić nie później niż do 5 dnia od daty zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub części– zaliczki). W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, umowa o gwarancję zwrotu kosztów rezygnacji musi być zawarta w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie! Pełne warunki gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji dostępne są na stronie www.axa.pl

Podział imprez

Ze względów organizacyjnych realizacja programu jest tak zorganizowana, że żadna opcja ze sobą nie koliduje. Kiedy jedna opcja przykładowo zwiedza, druga w tym czasie bawi się samodzielnie w parku rozrywki lub ma wolny dzień. W szczególnych przypadkach, podczas wyjazdu w jednym terminie realizację programu zapewnia obecność dwóch pilotów lub pilota i stażysty. Zdarzyć się mogą wspólne transfery lub podwiezienie jednej opcji do określonego miejsca, a potem kontynuacja programu drugiej opcji.

Zakwaterowanie

W kalkulacjach wliczone są kwoty za hotele francuskie **/*** z sieci np.: Ibis, Campanile, Kyriad, Balladins na przedmieściach do ok. 30km od obwodnicy paryskiej lub w centrum Paryża np. w dzielnicy Montmartre. Na terenie Niemiec, Szwajcarii i Czech w kalkulacjach wliczone są kwoty za hotele * lub ** na przedmieściach miast lub na trasie dojazdowej.


 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015