Przygotowanie wyjazdu

 1. Czy otrzymamy jakiś voucher albo bilet?

  Tak, przed wyjazdem otrzymacie Państwo od nas voucher, na którym będą wymienione zamówione świadczenia oraz dane kontaktowe, miejsce i godziny spotkań z przewodnikiem lub kierowcą.


 2. Czy na miejscu zbiórki trzeba mieć ze soba umowę i dowód przelewu?

  Nie, jeżeli wszystkie formalności zostały dopełnione zgodnie z umową. Jeżeli nie, pracownik naszego biura poinformuje Państwa o tym, czy jest konieczność posiadania tych dokumentów.


 3. Czy w momencie zakupu wycieczki należy dokupić dodatkowe pakiety biletów wstępu, kolacji i kabaretów?

  Zakup pakietów w Polsce nie jest obowiązkowy, ale na pewno korzystny, gdyż wyceniony jest dla grupy i płatny w złotówkach. Pozycje z pakietów można wykupić na miejscu w Paryżu za pośrednictwem pilota ale już jako pojedyncze świadczenia i płacąc w euro według cennika miejscowego.


 4. Czy voucher jest potrzebny fizycznie w dłoni?

  Tak, voucher jest dokumentem potwierdzającym zamówione świadczenia, niezbędny do ich realizacji. Należy go mieć przy sobie i okazać w hotelu, restauracji czy kabarecie.


 5. Czy osoba niepełnoletnia może jechać bez opieki osoby dorosłej?

  Osoba niepełnoletnia musi podróżować pod opieką rodziców / prawnych opiekunów lub pod opieką innych osób dorosłych, które posiadają notarialne potwierdzenie upoważnienia do opieki nad osobą niepełnoletnią.


 6. Czy mogę prosić o wstępną rezerwację miejsca na wycieczce? Czy muszę za to zapłacić?

  Tak, przyjmujemy bezpłatne wstępne rezerwacje. Prosimy o potwierdzenie ich w możliwie najszybszym terminie, nie dłuższym niż 3 dni. Dla osób rezerwujących wycieczki w systemie on-line istnieje możliwość założenia bezpłatnej rezerwacji czasowej.


 7. Ile czasu przed terminem trzeba dokonać rezerwacji?

  Rezerwacji grupowej można dokonać najpóźniej 2 tygodnie przed terminem, natomiast rezerwację indywidualną należy zgłosić najpóźniej 5 dni przed wyjazdem.


 8. Jaki bagaż mogę zabrać ze sobą na poklad samolotu?

  Zależy to od lini lotniczych, ale z reguły powinien to być niewielki bagaż o określonych rozmiarach mieszczący się pod siedzeniem lub na półce o wadze do 5 kg. Nie wolno przewozić butelek z płynami, ostrych narzędzi i produktów niebezpiecznych dla innych pasażerów. Szczegółowe przepisy na ten temat znajdują się na stronach przewoźników.


 9. Wybieram się z rodziną na wycieczkę do Disneylandu. Czy robicie zniżki dla większej rodziny?

  Im wieksza rodzina tym taniej zapłacicie od osoby, zabierając znajomych bedzie raźniej i jeszcze taniej.


 10. Za pół roku skończę 18 lat. Czy mogę już teraz wyjechać bez opieki na Państwa wycieczkę?

  Przykro nam, ale nie. Trzeba poczekać jeszcze pół roku. Osoba niepełnoletnia podróżuje pod opieką rodziców/prawnych opiekunów lub pod opieką innych osób dorosłych, które posiadają notarialne upoważnienie do opieki nad daną osobą niepełnoletnią.


 11. Czy będąc w ciąży mogę na weekend do Paryża lecieć samolotem?

  Decyzja należy do Pani. Oczywiście, przypominamy o szczególnej odpowiedzialności, którą podejmują panie w ciąży wybierające się w podróż autokarem czy samolotem. Dodatkowo, prosimy o zapoznanie się warunkami, które stawia w takich sytuacjach Ubezpieczyciel i Przewoźnik Lotniczy. Ubezpieczeniem objęte są kobiety do 32 tygodnia ciąży.


 12. Czy jeśli kupię u Państwa wyjazd na weekend w Paryżu, muszę zorganizować transport samodzielnie?

  Nie jest to konieczne. My również możemy zakupić bilety na autokar lub samolot, zgodnie z życzeniami klienta.


 13. Czy mogę pojechać na wycieczkę własnym transportem?

  Tak jest to możliwe po wcześniejszym skontaktowaniu się i uzgodnieniu z biurem.


 14. Czy mogę wyjechać na wycieczkę do Paryża tylko z dowodem osobistym?

  Do Francji tak. Podróżujące dzieci też mogą okazywać się paszportem lub dowodem osobistym.


 15. Czy mogę zamówić wycieczkę z wylotem z dowolnego miasta w Polsce?

  Tak, proponujemy wyloty z Warszawy, Poznania, Katowic, Gdańska i innych miast Polski. Zawsze informujemy Państwa o godzinach przelotów oraz ewentualnych przesiadkach. Cena biletu każdorazowo do potwierdzenia.


 16. Do kiedy trzeba dokonać wpłaty zaliczki?

  Zaliczkę należy wpłacić przy potwierdzeniu rezerwacji (w momencie podpisania umowy). Jej wysokość jest określona w umowie.


 17. Na ile przed terminem należy dokonać rezerwacji?

  Rezerwacji grupowej w rozumieniu zamówienia świadczeń dla określonej grupy osób należy dokonać najpóźniej miesiąc przed terminem. Rezerwację indywidualną należy zgłosić najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem. Należy pamiętać, że im wcześniej nastąpi zgłoszenie tym korzystniejsza może być cena. Rezerwacje na wyjazdy z grupą na wycieczki katalogowe można składać w dowolnych terminach, ale im wcześniej tym lepiej, gdyż miejsca w autokarze zależą od terminu zapisu na wycieczkę.


 18. Czy dla grupy na cenę ma wpływ ilość uczestników biorących udział w wycieczce np. do Paryża?

  Tak, im większa grupa np.szkolna lub z zakładu pracy tym taniej. Indywidualnie wygodniej, grupowo raźniej i taniej!


 19. Czy mogę pojechać na wycieczkę i nie uczestniczyć w zwiedzaniu?

  Oczywiście. Zakup dodatkowych biletów wstępu nie jest obligatoryjny. Wymagane jest natomiast uprzednie poinformowanie przewodnika o tym fakcie.


 20. Czy mogę się odłączyć od grupy i odwiedzić rodzinę w Paryżu?

  Oczywiście, można zrezygnować z poszczególnych punktów programu. Wystarczy powiadomić o swojej decyzji Pilota grupy. Również z nim należy uzgodnić wszystkie szczegóły organizacyjne.


 21. Czy na miejscu zbiórki trzeba mieć ze sobą umowę i dowód przelewu?

  Nie, jeżeli wszystkie formalności zostały dopełnione zgodnie z umową. Jeżeli nie, pracownik naszego biura poinformuje Państwa czy jest konieczność posiadania tych dokumentów.


 22. Czy osoba niepełnoletnia może jechać bez opieki osoby dorosłej?

  Wymogiem jest, aby osoba niepełnoletnia podróżowała pod opieką rodziców / prawnych opiekunów lub pod opieką innych osób dorosłych, które posiadają notarialne upoważnienie do opieki nad daną osobą niepełnoletnią.


 23. Czy w przypadku wyjazdu indywidualnego otrzymamy voucher albo bilet potwierdzający zakup świadczeń?

  Tak. Po zakończeniu wszelkich formalności, przed wyjazdem otrzymacie Państwo od nas voucher, na którym będą wymienione zamówione świadczenia oraz dane kontaktowe, miejce i godziny spotkań z przewodnikiem lub kierowcą.


 24. Czy pilot-przewodnik zna język francuski?

  Tak, znajomość języka francuskiego lub angielskiego jest wymagana. Nasi przewodnicy są elokwentni, posiadają bogatą wiedzę historyczną i geograficzną, która pozwala im przekazywać rzetelne, ciekawe informacje o Paryżu i mijanych regionach.


 25. Czy pilot - przewodnik rozpoczyna wycieczkę razem z grupą z miejsca startu?

  Z reguły tak, ale zdarzyć się może sytuacja, że przejazd przez Polskę odbywać się będzie tylko w towarzystwie kierowców lub stażysty. Pilot dołączyć może na granicy Polski.


 26. Czy program wycieczki może ulec zmianom?

  Zgodnie z warunkami uczestnictwa gwarantujemy realizację wszystkich punktów programu. Jedynie kolejność zwiedzania może ulec zmianom. Tylko z przyczyn losowych, niezależnych od nas typu: strajki w muzeach, strajki na lotniskach, oblodzenie Wieży Eiffla lub podniesiony poziom wody na Sekwanie, ogłoszenie stanu wyjątkowego może stanowić powód anulacji niektórych punktów programu.


 27. Czy w momencie zakupu wycieczki należy dokupić dodatkowe pakiety biletów wstępu, kolacji i kabaretów?

  Zakup w Polsce nie jest to obowiązkowy, ale jest korzystny, gdyż wyceniony jest według cen grupowych i opłacany w złotówkach. Pojedyncze pozycje z pakietów można wykupić na miejscu w Paryżu za pośrednictwem pilota ale już w euro zgodnie z cennikiem Lekier France Tours.


 28. Ile pieniędzy mam zabrać ze sobą na wyjazd?

  Jest to kwestia indywidualna, pomóc może tabelka z przykładowymi cenami którą umieściliśmy na stronie.


 29. Jakie informacje powinnam dostarczyć, aby uzyskać propozycję programu wycieczki do Paryża dla firmy?

  Przede wszystkim termin wyjazdu, ilość osób, kategorię hotelu, świadczenia dodatkowe, środek transportu.


 30. Wybieram się z rodziną na wycieczkę do Disneylandu. Czy robicie zniżki dla większej rodziny?

  Im liczniejsza rodzina tym niższy koszt od osoby. Warto zabrać znajomych, wtedy będzie raźniej i jeszcze taniej.


 31. Czy mogę wsiąść w mieście, które nie jest wykazane w rozkładzie jazdy autokarów, a przez które przejeżdża wasz autokar?

  Niestety nie. Jest to dopuszczalne jedynie w przypadku gdy z jednego miasta, leżącego na trasie pomiędzy jednym a drugim miastem z naszych tras, zgłosi się minimum 15 osób i pod warunkiem wcześniejszego ustalenia tego faktu z biurem. Nie zabieramy nikogo z miast nie leżących na naszych trasach.


 32. Czy mogę zamówić wycieczkę z wylotem z dowolnego miasta w Polsce?

  Tak, proponujemy wyloty z Warszawy, Poznania, Katowic, Gdańska i innych miast Polski. Zawsze informujemy Państwa o godzinach przelotów oraz ewentualnych przesiadkach.


 33. Czy osoby zgłoszone na jednej umowie mogą wyjeżdżać z różnych miast?

  Tak, ale trzeba to koniecznie zaznaczyć w momencie podpisywania umowy i zastosować się do trasy dotyczącej wybranej wycieczki i wybranego terminu.


 34. Czy w autokarze można jeść?

  Dopuszczalne są niewielkie przekąski. Kategorycznie niedozwolone jest picie gorących napojów w czasie jazdy i w czasie całej wycieczki spożywanie napojów alkoholowych pod groźbą usunięcia z grupy z konsekwencją poniesienia wszystkich kosztow.


 35. Czy w cenie wyjazdu weekendowego jest wliczony dojazd do Paryża?

  Nie, cena obejmuje tylko świadczenia w Paryżu.


 36. Czy wniesienie wymaganej dopłaty do wybranego miejsca wyjazdu z Polski gwarantuje mi wyjazd z tego miasta?

  Niestety nie. Wymagana jest również odpowiednia ilość osób wyjeżdżających z tego miasta. U nas jest to 8 osób.


 37. Czy wyjazd z innego miasta niż Warszawa jest dodatkowo płatny?

  W przypadku wycieczek autokarowych, nie są z reguły przewidziane żadne dopłaty do wyjazdów z miast leżących na trasie centralnej (Warszawa-Łódź-Konin-Poznań-Świebodzin-Torzym). Taryfy dopłat podane są w rozkładzie jazdy autokarów.


 38. Jakie dokumenty powininnam zabrać ze sobą na wycieczkę?

  Prosimy o zabranie ze sobą umowy-zgłoszenia. W przypadku wycieczek lotniczych - przypominamy również o zabraniu biletów elektronicznych.


 39. Jaki jest maksymalny ciężar bagażu?

  Bagaż, który przekracza bezpłatne limity bagażowe określone przez danego przewoźnika uznaje się za nadbagaż. Nadbagaż jest obarczony opłatą dodatkową, zwykle naliczaną od każdego kilograma powyżej limitu dopuszczonego przepisami. Cenniki nadbagażu różnią się znacznie w zależności od linii lotniczych. Tanie linie lotnicze zwykle ustalają sztywną kwotę opłaty za kilogram nadbagażu. Linie rejsowe uzależniają cenę nadbagażu od trasy przelotu na zasadzie dłuższa trasa – wyższa opłata. Niektóre linie lotnicze umożliwiają wcześniejsze opłacenie nadbagażu w niższej cenie niż opłata karna na lotnisku. Jeśli wiedzą Państwo, że ich bagaż nie zmieści się w limitach określonych regulaminem, warto wykupić nadbagaż wcześniej (oferują takie opcje między innymi tanie linie lotnicze Wizzair i tanie linie lotnicze easyJet).


 40. Mam wykupiony lot do Paryża. Czy mogę u Państwa zarezerwować transfer lotnisko - hotel - lotnisko?

  Tak, cennik tej usługi w zależności od lotniska i godzin przylotu znajduje się na naszej stronie (www.lekierfrance.com)


 41. W którym miejscu oczekuje kierowca autokaru wykonującego transfer z lotniska do hotelu w Paryżu dla turystów grupowych?

  Na grupę wymagającą podstawienia autokaru, transfer będzie oczekiwał na lotniskowym parkingu. Kierowca posiadając numer telefonu do przewodnika grupy pokieruje, jak dojść do pojazdu.


 42. W którym miejscu oczekuje osoba wykonująca transfer z lotniska do hotelu w Paryżu dla turystów indywidualnych?

  Osoba wykonująca transfer oczekiwać będzie w hali przylotów, przed barierką odgradzającą poczekalnię od miejsca odbioru bagażu. Będzie trzymać tabliczkę z nazwą grupy lub LFT.


 43. Co to jest bilet elektroniczny?

  Bilet elektroniczny jest wpisem w systemie rezerwacyjnym linii lotniczych, zawierającym wszystkie informacje o locie, podróżującym. Od 1 czerwca 2008 roku wszystkie linie lotnicze będące członkami Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA wystawiają bilety elektroniczne. Z takim biletem udają się Państwo do odprawy na lotnisku. Jedynym sposobem weryfikacji, że pasażer stawiający się do lotu jest osobą, na którą wystawiony jest bilet, jest sprawdzenie zgodności danych podanych w rezerwacji z danymi w dokumencie tożsamości. Dlatego tak ważne jest posiadanie takiego dokumentu ze sobą na lotnisku.


 44. Czy dziecko podróżujące z rodzicami musi mieć dokument tożsamości?

  Przypominamy, że w naszych wycieczkach uczestniczą dzieci powyżej 4 roku życia. Osoby niepełnoletnie legitymują się paszportem lub dowodem osobistym.


 45. Czy godziny lotów mogą ulec zmianom?

  Tak, przewoźnik lotniczy może zmienić godziny lotów. Linie lotnicze zawsze przypominają o konieczności podania numeru telefonu do przekazania właśnie takich informacji.


 46. Czy jest możliwość przedłużenia pobytu na wycieczce katalogowej z grupą?

  Oczywiście, tak. W zależności od dostępności miejsc, możecie Państwo zostać na dodatkowe noclegi w tym samym hotelu bądź wybrać inny hotel.


 47. Czy mogę wyjechać na wycieczkę z 3-letnim dzieckiem?

  Zgodnie z naszymi warunkami uczestnictwa dolna granica wieku dziecka to ukończone 4 lata. Może pani zawsze wybrać ofertę z działu ofert indywidualnych, który nie ogranicza wieku dziecka.


 48. Czy przez cały czas pobytu będziemy mieszkali w jednym hotelu?

  W wycieczkach do Paryża, oczywiście, tak.


 49. Czy są zniżki dla dzieci i seniorów?

  Przewidujemy zniżki z tytułu wieku uczestników wycieczek. Wszelkie informacje znajdą Państwo w naszym katalogu i na stronie www.lekier.com.pl. Dotyczy to wyłącznie dodatkowych biletów wstępu, gdzyż dzieci z reguły płacą w różnych obiektach i parkach rozrywki mniej niż osoby dorosłe. Wszelkie informacje są zawarte w naszym katalogu.


 50. Czy są zniżki dla dzieci podróżujących samolotem?

  Zależy to od warunków sprzedaży przewoźnika lotniczego. Biuro Lekier informuje swoich Turystów o wszelkich zniżkach i promocjach.


 51. Jadę na wycieczkę autokarową. Kiedy i gdzie mam się stawić na zbiórkę?

  Miejsca i godziny zbiórek podane są w rozkładzie jazdy autokarów. 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019